środa, 3 kwietnia 2013

KONKURS z okazji 100-ego posta!
Niniejszy post jest setnym na moim blogu. Strona ta miewała swoje wzloty i upadki, spowodowane brakiem czasu nie-bezrobotnej fanki wyostrzonego pracoholizmu. Chciałabym dziś jednak uczcić ten okres, spędzony z moimi czytelnikami, autorami innych blogów, które z chęcią odwiedzam, ze wszystkimi, którzy mi kibicowali, częstowali dobrym słowem i sprawiali, że atmosfera była tu tak swobodna i przyjemna. BARDZO WAM ZA TO DZIĘKUJĘ!

Już kiedy zaczynałam prowadzić bloga, postanowiłam sobie, że jeżeli dotrwam do setnego posta, będzie on konkursowy. Wybrałam Delikatność, bo wiem, że to dosyć popularna książka w ostatnim czasie, wiele osób chce ją przeczytać, a te, które mają ją już za sobą, lecz wypożyczały ją z różnych źródeł, chętnie widziałyby ją na swojej półce.

Nie będę kazała Wam wypisywać cudów niewidów, myślę, że zadanie konkursowe nie sprawi nikomu żadnych trudności, więc, jeżeli tylko macie ochotę, zapraszam do udziału i życzę powodzenia :)


 REGULAMIN

1. Organizatorem konkursu i fundatorem nagrody jest autorka bloga bezrobotna.pl
2. Nagrodę stanowi książka Davida Foenkinosa Delikatność, która nie jest nowa, została przeczytana uprzednio przez jedną osobę (moją opinię na jej temat znajdziecie tutaj).
3. W konkursie mogą brać udział wszystkie osoby zamieszkałe na terenie Polski, również te nieprowadzące własnego bloga.
4. Konkurs trwa od 3.04-24.04 do północy.
5. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 26.04, a zwycięzca wyłoniony zostanie według subiektywnej oceny autorki bloga.
6. Zadaniem konkursowym jest dokończenie zdania: Delikatność to... . Forma i długość wpisu zależy od własnych preferencji osób biorących udział w konkursie.
7. Po wyłonieniu zwycięzcy, autorka bloga prosi o kontakt mailowy w celu podania adresu, na który wysłana ma zostać nagroda.
8. Jeżeli macie ochotę, możecie umieścić baner konkursowy na swoim blogu, nie jest to jednak warunek konieczny.
9. Mam nadzieję, że niczego nie pominęłam. Te formalności są bardzo męczące :)27 komentarzy:

 1. Gratuluję setnego wpisu! Również dziękuję, bo jesteś przecież współtwórcą tej przyjemnej atmosfery ;)
  Wezmę udział w konkursie, ale skoro jest aż tyle czasu to jeszcze przemyślę swoją odpowiedź ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Delikatność to, w kontakcie z drugim człowiekiem, przejęcie się świadomością, że obcuje się ze świętością - jak wielką tajemnicą i wartością jest czyjeś życie.

   Usuń
 2. Gratuluje setnego wpisu! Uwielbiam tu zagladac i kazda notka, po dluzszej nieobecnosci, bardzo mnie cieszy.

  Moja odpowiedz na pytanie konkursowe:

  Delikatność to sposób w jaki nasza sfera ducha dotyka rzeczywistości, to ściszenie samego siebie wobec krzyków otoczenia. W kontaktach z innymi, delikatność to lekkie muskanie czyjeś duszy, które ma siłę zburzyć najgrubszy mur obojętności.

  OdpowiedzUsuń
 3. Gratulacje. Sto postów, jak dumnie to brzmi :-) Kolejny cel - tysiąc :-D

  OdpowiedzUsuń
 4. Gratuluję! Trochę mi wstyd, bo ostatnio całkowicie cię zaniedbałam, zresztą jak większość ulubionych blogów (bycie mamą chorowitka, dorabiającą zleceniami i intensywnie poszukującą stałej pracy, zajmuje bardzo, bardzo dużo czasu). Info o konkursie udostępniam u siebie w zakładce i na FB, a sama poważnie zastanowię się nad odpowiedzią, ponieważ bardzo chcę przeczytać "Delikatność". Pozdrawiam ciepło

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie przejmuj się. Ja też ostatnio nie mam zbyt wiele czasu na pisanie i odwiedzanie moich ulubionych blogerów, ale uczę się zarządzać moim skromnym czasem tak, żeby jednak znaleźć na to choć chwilę, więc mam nadzieję, że będzie mi to szło coraz lepiej :)

   Usuń
 5. Gratuluję! :D

  Delikatność to subtelność w wyrażaniu opinii, to niezwykły dar, który każdy otrzymuje przy urodzeniu, lecz nie każdy zawsze potrafi z niego skorzystać. Delikatność jest w dzisiejszym świecie konieczna. Delikatność trzeba posiadać.

  OdpowiedzUsuń
 6. Brawo! :D

  Delikatność to nieśmiałe muśnięcie zimnymi palcami rozgrzanego karku, to nieśmiały uśmiech dziecka, pierwszy i ostatni oddech, delikatność to to wszystko co sprawia,że zamykasz oczy i widzisz niepohamowane szczęście...

  OdpowiedzUsuń
 7. Gratuluję setnej notki :)

  Wezmę udział w konkursie :)

  Delikatność to milczenie, kiedy ktoś obok płacze.

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 8. Gratuluję jubileuszowego wpisu:)
  Delikatność - to dotyk ręki, gdy słowo jest niezręczne...

  OdpowiedzUsuń
 9. Serdecznie gratuluje!

  Delikatność- to styl, czar i wdzięk, które tworzą subtelną mieszankę aksamitnej kobiecej zmysłowości.

  OdpowiedzUsuń
 10. Gratuluję!
  bannerek zamieszczam :)

  pozdrawiam

  P.S. chciałabym prosić o umieszczenie u Ciebie bannerku do konkursu u mnie. :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Serdecznie gratuluje i zycze wiele motywacji na dalsze miesiace a moze lata blogowania :-) Baner zaraz zawisnie, nad zadaniem oczywiscie sie zastanowie. Cos mi mowi ze pojawi sie w nim wiele pieknych zdan :-)

  OdpowiedzUsuń
 12. Delikatność to coś, co nie pozwala nam skrzywdzić drugiej osoby.To łagodność i dobroć jaką otaczamy kochane przez nas osoby,ale też i ludzi obcych,zwierzęta.To piękna cecha,która niestety jest coraz rzadsza w naszych czasach.
  Delikatność to czułość,pocałunek który jest niczym puszek śniegu na naszych wargach.To dotyk dłoni kochanka,tak przyjemny,że moglibyśmy trzymać ją do końca świata i nie wypuszczać.
  Delikatność to letni wietrzyk łaskoczący nas na porannym spacerze o wschodzie słońca.

  OdpowiedzUsuń
 13. Sama udziału nie wezmę, ale gratuluję Tobie setnej notki, a wszystkim innym życzę powodzenia :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Gratuluję setnegi posta! :) to teraz czekam na dwusetnegi :D pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 15. To i ja przyłączam się do gratulacji ! :)
  I oczywiście biorę udział w konkursie! Nie mogłoby być inaczej, gdyż od miesiąca poluję na tę książkę, niestety żadnych promocji nie ma, a mój portfel świeci pustkami po świętach... Film widziałam i bardzo mi się podobał (zresztą, kocham wszystko, co francuskie) więc może tym razem mi się poszczęści...

  Delikatność jest niczym chusteczka z jedwabiu - w niezauważalny sposób, pełen wysublimowanej subtelności okrywa, pieści i niesie ze sobą spokój oraz bezpieczeństwo. To pomyślałam jako pierwsze. Potem były inne skojarzenia - różowobiałe płatki tulipanów, widok lecących dmuchawców w powietrzu, a także biały puch śniegu, mniej metaforycznie - dla mnie delikatność to także chwila, kiedy ten jedyny głaszcze mnie po twarzy z największą czułości, jakbym była cennym skarbem z cieniutkiego szkła... Delikatność ma wiele oblicz.
  W każdym delikatność może budzić inne skojarzenia, jednak wszyscy wiemy, co to słowo definiuje (według słownika PWN: delikatny, to "odznaczający się kruchością budowy i subtelnością kształtów").

  OdpowiedzUsuń
 16. Delikatność to stosunek jakim odnosimy się do innych ludzi, lecz nie tylko ludzi, ale także innych istot żywych, a nawet martych charakteryzująca się staraniem o to aby nie skrzywdzić towarzysza.
  Gdy mówimy, że ktoś jest delikatny oznacza to, iż jest podatny na wszelkie bodźce zewnętrzne.
  Z delikatnością kojarzy mi się też reklama "Milki".:D Tak... "Bądźmy delikatni"
  Obchodzić się delikatnie to znaczy starać się nie zniszczyć, nie zepsuć, nie skrzywdzić.
  Delikatne muśnięcie wargami innych warg...
  Delikatny powiew ciepłego wiatru rozwiewający i tak już nie idealną fryzurę...
  Delikatne splatanie twoich palców z palcami ukochanej osoby...
  Delitatny dotyk koniuszków palców po skórze twarzy mieszkańca twego serca...
  Delikatne "wchodzenie" w kobietę podczas jej pierwszego razu...
  Świerza pościel delikatnie utulająca Ciędo snu...

  thrish10213@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 17. Witam i gratuluję serdecznie!

  Delikatność to... rączka noworodka obejmująca palec mamy.

  OdpowiedzUsuń
 18. A ja swój setny post przeoczyłam. :P

  OdpowiedzUsuń
 19. Gratuluję setnego posta :) i zgłaszam się do konkursu:

  Delikatność to pewna nieuchwytna kruchość materii, która może tkwić zarówno w istotach żywych, jak i w martwych przedmiotach. Nazwałabym ją cienką nicią, która zespala ze sobą ludzką duszę i ciało albo cząsteczki materii. Pewną aksamitnością, która czaruje i zniewala, pastelową zwiewnością, wreszcie słodyczą. Tym dla mnie jest delikatnością w swym eterycznym sensie.

  marwa89@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 20. Konkurencja widzę dość spora i stawiająca wysoko poprzeczkę, ale i ja odważę się spróbować swoich sił w Twoim konkursie.


  ... sposób bycia, który można przyrównać do piórka poruszającego się lekko na wietrze. Zewnętrze piękno i zawartość duszy osoby odznaczającą się delikatnością są subtelne, łagodne oraz wrażliwe.

  OdpowiedzUsuń
 21. Delikatność to... skóra niemowlęcia, "skrzydełka" dmuchawca i uczucie między dwojgiem ludzi. To również książka, o którą walczę :)
  PS. Gratuluję setnego posta!

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za poświęcony mi czas :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...