środa, 1 sierpnia 2012

Kalendarium # 08/2012Subiektywny przegląd zapowiedzi filmowych, czyli na co warto wydać kasę w sierpniu:


 3 sierpnia

Miesiąc otwiera premiera trzeciej części przygód szalonych zwierzaków, czyli "Madagaskar 3" (Madagascar 3 - Europe's Most Wanted). Dwie pierwsze odsłony animacji biły w Polsce rekordy popularności. Czy podobnie będzie z tą? Tym razem nasi egzotyczni przyjaciele zawitają do Europy, którą muszą przebyć, aby dostać się do upragnionego celu - do Nowego Jorku. Oczy Was nie mylą. Lew Alex i spółka zatrudnią się w tym celu w cyrku. Jak potoczą się ich losy, jakie nowe postaci pojawią się na ich drodze  i czy uda im się osiągnąć to, co sobie zamierzyli - tego dowiemy się ubierając okulary 3D i zasiadając przed ekranem pełnym zwariowanych przygód.
Tego samego dnia do polskich kin wejdzie również "Wrong" - szalona i nietuzinkowa komedia, którą reżyser Quentin Dupieux zadebiutował na tegorocznym festiwalu Sundance. Główny bohater, Dolph Springer, gubi swego ukochanego psa. Cały film skupia się na poszukiwaniach pupila, które nabierają coraz to dziwniejszych form, a sam właściciel zmierza skutecznie do utraty rozumu. Myślę, że może być całkiem śmiesznie. Zwiastun wydaje się ogromnie pokręcony.

10 sierpnia

Pewnie wszyscy fani tej trylogii ze zniecierpliwieniem czekają na czwartą część zamykającą cykl. W "Dziedzictwie Bourne'a" (The Bourne Legacy) nie znajdziemy już naszego głównego tytułowego bohatera. W jego buty wejdzie Aaron Cross, którego pamiętamy z poprzedniej części. To on przejmie spuściznę po samym Bournie i niejednokrotnie wpadnie w jego imieniu w niemałe tarapaty.


17 sierpnia

Disney i Pixar przedstawiają nam w te wakacje "Meridę waleczną" ("Brave"). Tytułowa bohaterka to młoda buntowniczka z burzą rudych loków na głowie i łukiem gotowym do wystrzału w ręku. Poznamy jej przygody, wplączemy się w niejedno niebezpieczeństwo, ale będziemy walczyć do upadłego.24 sierpnia

Woody Allen w swej pełnej krasie. Najpierw zawitał do Paryża i poczęstował nas magicznym powrotem do przeszłości. Pod koniec sierpnia obejrzeć z kolei będziemy mogli jego nowe dzieło "Zakochani w Rzymie" ("To Rome With Love"), aby tym razem poddać się urokowi pięknej Italii. Jak zwykle ujrzymy tu wiele sławnych twarzy. Tym razem Allen zaprosił do współpracy gwiazdy takie jak: Penelope Cruz, Alec Baldwin, Jesse Eisenberg, czy też Roberto Benigni. Ja czekam na ten film z niemałym zaciekawieniem.
31 sierpnia

 Niedaleka przyszłość, fabryka, jeden z pracowników odkrywa, że jest szpiegiem mocarstwa walczącego o dominację na świecie, nie pamięta jednak dla kogo konkretnie pracuje. "Pamięć absolutna" ("Total Recall") Lena Wisemana, który przyczynił się do sukcesów takich produkcji jak "Dzień niepodległości", czy też "Faceci w czerni" wchodzi na ekrany kin ostatniego dnia sierpnia. Całkiem możliwe, że warto wziąć ją pod uwagę.
Dwie siostry, jeden mężczyzna i wszyscy zamieszkujący niewielki domek na odludziu. Miłość, przyjaźń, pożądanie - jak rozegra się ta swoista sytuacja? "Siostra twojej siostry" ("You Sister's Sister") to niezależna nie typowo amerykańska komedia, która być może nas rozśmieszy, ale także dramat, który ma szanse nas wzruszyć. Ja jestem tego obrazu ciekawa. Premiera również ostatniego dnia sierpnia.


14 komentarzy:

 1. Meridę i Madagaskar mam na celowniku ;) Co do reszty, to jeszcze zobaczę.

  OdpowiedzUsuń
 2. I ja wybiorę się na Madagaskar :)

  OdpowiedzUsuń
 3. "Siostra twojej siostry" na ten film na pewno się wybiorę ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Siostra twojej siostry :) I wiadomo dla romantyka jak ja Zakochani w Rzymie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Czekam na "Brave" i "Madagaskar" ;D

  OdpowiedzUsuń
 6. Czekam z niecierpliwością na "Brave", myślę, że z odpowiednim polskim dubbingiem może być naprawdę fajnie. Może nawet coś w stylu Zaplątanych? ;>
  No a na Madagaskar zaciągnie mnie pewnie koleżanka, żeby powyginać śmiało ciało razem z królem Julianem <3

  OdpowiedzUsuń
 7. O z chęcią bym obejrzała Zakochani w Rzymie ;) Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 8. Siostra nie chce zabrać mnie na Madagaskar, bo idzie z koleżanką :( ale może wyciągnę ją na Meridę ;) "Siostra twojej siostry" nawet mnie zaciekawiła.

  OdpowiedzUsuń
 9. napewno zdecyduję się na Madagaskar ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Moje dziecko wybierze pewnie Madagaskar, więc nie mam wyboru :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Na "Pamięć absolutną" i "Dziedzictwo Bourne'a" muszę się wybrać:)))

  OdpowiedzUsuń
 12. Niezbyt często chodzę do kina, ale chętnie wybrałabym się na ,,Zakochanych w Rzymie" lub ,,Siostrę twojej siostry":)

  OdpowiedzUsuń
 13. Zdecydowanie "Dziedzictwo Bourne'a"

  OdpowiedzUsuń
 14. Witam! Bardzo chciałabym pójść na "Zakochani w Rzymie". Penelope Cruz to świetna aktorka, a Woody Allen oczarował mnie w "O północy w Paryżu" :)))

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za poświęcony mi czas :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...